Usługi dodatkowe

Mistrz ceremonii

Częścią każdego pogrzebu jest wspomnienie osoby, która odeszła. Zgromadzeni na uroczystości bliscy zmarłego chcą Go pożegnać, oddać mu hołd, poprzez wspomnienie jego osoby, czynów i zalet. Tekst pożegnania jest współtworzony wspólnie z bliskimi zmarłego a w trakcie pogrzebu wygłasza go mistrz ceremonii. Wspomnienie takie powinno być autentyczne, a zarazem delikatne i ma przybliżyć  zebranym to, co dla zmarłego było najważniejsze. W tym celu oferujemy państwu usługę mistrza ceremonii, którego obecność na uroczystości pożegnania zmarłego, może zostać dopasowana do ustaleń dokonanych w trakcie organizacji pogrzebu.

 

Obsługa muzyczna

Odtworzenie znanych utworów muzycznych na instrumencie „na żywo” w trakcie ceremonii może sprawić, że pożegnanie bliskiego Zmarłego stanie się jeszcze bardziej uroczyste. Usługę tę dopasowujemy do Państwa życzeń, które zostaną omówione w trakcie przygotowywania ceremonii pogrzebowej. W ofercie swej zapewniamy także pełne nagłośnienie w trakcie uroczystości. Dzięki temu możliwe jest np. odtworzenie ulubionego utworu nad grobem zmarłego.

 

Obsługa fotograficzna

W razie zapotrzebowania umożliwiamy dokonanie dokumentacji zdjęciowej całej ceremonii pogrzebowej.

 

Pomoc w sprawach rentowych i spadkowych

Śmierć bliskiego często zaskakuje i zawsze jest trudna do zaakceptowania. Często też wiąże się to z problemami natury prawnej. W ramach nieodpłatnych konsultacji doradzimy Państwu podjęcie odpowiednich kroków oraz wesprzemy merytorycznie podczas wypełniania dokumentów urzędowych.

 

Opieka nad grobami

W ramach opieki nad grobem podejmujemy się na życzenie Państwa jednorazowego lub cyklicznego utrzymania nagrobka lub grobowca. W skład oferty wchodzi sprzątanie, naprawa, czyszczenie powierzchni, ale także składanie kwiatów czy zapalanie zniczy. Z oferty tej korzystają najczęściej osoby, które z różnych powodów (np. odległości) nie są w stanie zająć się grobem bliskiego. W ramach opieki nad miejscem spoczynku podejmujemy się także przedłużenia prolongaty za miejsce na cmentarzu lub sprawdzenia czasu jej obowiązywania. Ceny za opiekę nad grobem różnią się w zależności od Państwa potrzeb. W celu skonsultowania ww. najlepiej jest skontaktować się z nami telefonicznie (61 426 14 64) lub mailowo biuro@rosinski.gniezno.pl

 

Obudowa grobu

W ramach tymczasowego lub trwałego uporządkowania miejsca spoczynku Zmarłego, proponujemy montaż drewnianej obudowy wypełnionej ziemią. Grób taki można dodatkowo ozdobić od góry np. grysem lub kwiatami, dzięki czemu miejsce spoczynku krewnego będzie wyglądało bardziej estetyczne. Oferujemy także pomoc w wyborze firmy wykonującej nagrobki.

 

Ekshumacje

Oferujemy Państwu możliwość przeprowadzenia usługi ekshumacji, polegającej na wydobyciu szczątków Zmarłego z dotychczasowego grobu i przeniesieniu ich we wskazane przez Państwa miejsce. Zgodnie z prawem  ekshumacji dokonuje się w okresie od 15 października do 15 kwietnia, po wcześniejszym ustaleniu tego faktu z Sanepidem. Celem ustalenia szczegółów należy się skontaktować z naszym biurem. Zapewniamy przy tym dyskrecję oraz szacunek należny Zmarłemu.